Tuščias
Grįžti į paiešką
Grįžti į paiešką

Autobild vasarinių padangų testas 2020 - didysis testas

2020 m. vasarinių padangų testas - Didysis testas

Testo organizatorius - AUTO BILD

Testuotas dydis - 245/45 R18 100Y

Testavimo objektas - stabdymas ir valdymas ant šlapio bei sauso paviršių; akvaplaningas; skleidžiamas triukšmas, pasipriešinimas riedėjimui, rida.

 

Apie testą:

AUTO BILD, atlikdami vasarinių padangų bandymus 2020 metais, naudojo tokius automobilius kaip BMW 5er, Mercedes E class ar Volvo S90. Rinkoje buvo įsigyta 50 įvairių padangų modelių, kurių tarpe buvo premium prekės ženklai (Bridgestone, Michelin, Goodyear, Pirelli, Continental), firminių padangų (Hankook, Vredestein, Nokian, Yokohama, Kumho, Toyo), daugybė dukterinių įmonių (Firestone, Fulda, Kleber, Dunlop, Uniroyal), populiarėjantys prekių ženklai (Apollo, Falken, Giti, Maxxis), taip pat ir žemesnio segmento padangos (Rotalla, Tristar, Marshal) bei netgi restauruotų padangų, pavadinimu King Meiler, tačiau pastarosios jau po pirmųjų važiavimų užsitikrino paskutinę vietą ir iš tolimesnių bandymų buvo pašalintos.

Pirmajame testo etape buvo tiriamas stabdymas: šlapiu asfaltu prie 80 km/h ir sausu asfaltu prie 100 km/h. Kaip ir buvo galima nuspėti, premium klasės ženklai rodė geriausius rezultatus. Neblogai pasirodė ir žemesnės kainos segmento gamintojai, tokie kaip Laufenn (Hankook dukterinis ženklas), Zeetex bei Maxxis. Gan prastas premium klasės gamintojo Pirelli rezultatas - senstantis P Zero modelis užėmė tik 25 vietą. Tačiau kartu buvo išbandytas ir yra naujesnis Pirelli modelis -  P Zero PZ4 - šis pasirodė žymiai geriau.

Šis pavyzdys parodo, kokie dideli yra stabdymo atstumai ir kokią žalą tai gali sukelti: A (geriausios padangos) ir B (blogiausios padangos) automobiliai važiuoja vienas paskui kitą 80 km/h greičiu ant šlapio asfalto. Pradėjus stabdyti vienu metu, A automobilis sustotų, o B automoblis tuo metu vis dar riedėtų 46,3 km/h greičiu ir trenktųsi į jau sustojusį A automobilį. Šlapio asfalto testo metu trumpiausią stabdymo kelią pademonstravo Bridgestone (28,7 metro), o ilgiausią - restauruotos King Meiler (43,2 metro). Michelin padangos buvo geriausios sausoje trasoje (stabdymo kelias nuo 100 km/h: 32,1 metro), o blogiausios vėlgi King Meiler (41,0 metro).

Tačiau stabdybo testavimas yra tik dalis viso didžojo vasarinių padangų testo. Po šio etapo likusiems bandymams iš 50 dalyvių buvo atrinkta tik 20 geriausius rezultatus parodžiusių padangų (susumavus stabdymo ant sauso ir šlapio asfalto rezultatus). Likusių bandymų metu buvo testuojamas akvalplaningas, valdymas ant sauso bei šlapio paviršiaus ir nustatomas padangų triukšmo lygis. Galutiniam įvertinimui buvo išmatuotas pasipriešinimas riedėjimui ir apskaičiuota pasiekiama rida.

Pasipriešinimas riedėjimui turi tiesioginį poveikį degalų sąnaudoms. Be to, galima palyginti, ar brangios padangos yra ekonomiškos, jei sugretinsime kainą su rida. Taigi, įvertinus brangesnių padangų kainas rinkoje testo metu, Continental PremiumContact 6“ ir Goodyear Eagle F-1 Asymmetric 5 būtų ekonomiškesnės už Michelin Pilot Sport 4.

Na, o didžiojo 2020 m. vasarių padangų bandymo nugalėtojais galiausiai tapo Continental PremiumContact 6 ir Goodyear Eagle F-1 Asymmetric 5.

Continental taip pat gavo „Eco-Meister“ apdovanojimą už didžiausią ekonomiškumą.

Pavyzdinėmis padangomis taip pat pripažintos Michelin Pilot Sport 4, Vredestein Ultrac Vorti, Apollo Aspire XP, Nexen N*Fera Sport (SU2) ir Falken Azenis FK510 padangos.

 

Visų bandytų padangų stabdymo atstumus galite rasti čia


Nuoroda į testą

 

Svarbu: norint išsirinkti tinkamiausias padangas savo automobiliui ir gauti panašiausius rezultatus padangas eksploatuojant, būtina atkreipti dėmesį, ar sutampa testuotų ir Jūsų pasirinktų padangų:

* Modelis. Gamintojai kas kelis metus modelius vis atnaujina. O testai paprastai atliekami dar neprasidėjus sezonui, todėl dalis bandymams parinktų modelių būna senesnės kartos.

* Dydis. To pačio modelio, tačiau net mininaliai skirtingo dydžio padangos gali turėti visiškai kitokius bandymų rezultatus.

* Greičio bei apkrovos indeksas ir homologacijos. Šie parametrai šį tą nusako apie padangos sudėtį, sandarą, protektoriaus ypatybes, todėl smarkiai įtakoja padangų savybes.

* Maršrutai, kelių ir oro sąlygos. Apsvarstykite, ar testavimui parinktos trasos atitinka Jūsų kasdienius kelius.

 

Nugalėtojai:

 • Kaina nuo: 64,00 €


 • Kaina nuo: 43,00 €

 • Kaina nuo: 125,00 €

 • Šiuo metu neturime

 • Kaina nuo: 70,00 €

 • Kaina nuo: 65,00 €

 • Kaina nuo: 36,00 €

 • Kaina nuo: 66,00 €

 • Kaina nuo: 84,00 €

 • Kaina nuo: 41,00 €

 • Kaina nuo: 72,00 €

 • Šiuo metu neturime

 • Kaina nuo: 89,00 €

 • Kaina nuo: 81,00 €

 • Kaina nuo: 77,00 €

 • Kaina nuo: 66,00 €

 • Kaina nuo: 72,00 €

 • Kaina nuo: 82,00 €

 • Kaina nuo: 53,00 €

Grįžti į paiešką

+370 614 82222 a

Jūsų pranešimas išsiųstas. Pasitikrinkite, ar tikrai gerai nurodėte savo kontaktinius duomenis.

Klausk specialisto